הסמארטפון הנכון לקיץ 2016

בחצי השנה האחרונה אני מסתובב עם ה-Huawei Mate 8. מכשיר שלא יובא לארץ בצורה סדירה, אבל הוא אהבת אמת. לא המצלמה הכי מדהימה, וגם לא איכות סאונד ברמקול הכי טובה, אבל הוא חזק, יש לו סוללה שלא נגמרת אף פעם, ומסך ענק של שישה אינצ'. לצערי, מרוב שהוא גדול, תוך כדי שימוש, נהייתה לי דלקת באגודל. כן, זה כואב. כן, צריך לעבור למכשיר עם מסך קטן יותר.

אז למען הבריאות, יצאתי לחקור חלק מהמכשירים החשובים שיצאו בחודשים האחרונים. בדקתי את ה-LG G5, Samsung s7 Edge, Huawei P9, HTC 10, וה-Moto X Force.

​​

מימין: מוטורולה, HTC, וואווי, ו-LG, כולם על בהירות מקסימלית.

ה-P9 בהיר מכולם, אבל ה-HTC מציג הכי הרבה שטח תמונה


אתחיל עם האחרון ברשימה, ה-Moto X F Force. מבחינתי, הפתעת העונה. הכל אצלו ממש בסדר. מי ציפה שהתאגיד הלא סקסי הזה ייצר מכשיר מעניין כל כך? הוא אמנם לא המצטיין ברשימה מבחינת המסך, המצלמה, וחוזק המפרט הטכני, אבל הוא כן עושה עבודה מספיק טובה בכל אלה. הסוללה טובה מאוד, ומעל הכל, המכשיר לא נשבר. זה הקטע שלו, ותאמינו לי שניסיתי לעולל לו הרבה דברים איומים (כמו בסרטון). קטע פחות נחמד הוא המחיר. יקר מאוד. אפשר למצוא אותו סביב ה-4000 שקל. אם מכניסים למשוואה את העובדה שלא תצטרכו להחליף מסך שבור אף פעם, זה אולי משתלם.


אביעד מנסה לשבור את ה-Moto X Force בשידור

הבא בתור הוא ה-Samsung Galaxy S7 Edge. ללא ספק, הטלפון היפה ביותר שנוצר אי פעם. אי אפשר שלא להתפעל כשמחזיקים אותו. המסך מושלם, המצלמה מדהימה בתאורה טובה, והרמקולים טובים מאוד. מצד שני, קיפאון פה ושם של מערכת ההפעלה, וחיי סוללה לא מדהימים, קצת מפחיתים מההתלהבות. היופי שלו, שנובע מהמסך המתעגל בקצוות, מתקזז מעט עם ההכרה בכך שה-EDGE הוא לא יותר מגימיק, ואינו באמת שימושי. האם שווה להוסיף עוד כחמש מאות שקל בשביל יופי? לא בטוח. מחיר רשמי: 3899

​​

יפה, לא? Samsung S7 Edge

גם LG הימרה העונה על גימיק. ה- LG G5 היה יכול להיות נהדר אילולא הלכו חזק מדי על הקונספט של מודולריות, וציידו את הרוכשים בשלל אפשרויות של החלפה פיזית של החלק התחתון של המכשיר. הציפייה שמישהו באמת יעשה את זה כדי לשמוע מוזיקה טוב יותר, או כדי להחזיק יציב יותר את המצלמה, לא ריאלית. ההחלפות האלה מסרבלות את השימוש, ואני לא מבין איפה אמורים לסחוב את כל חלקי החילוף. מעבר לזה הוא מכשיר מוצלח ביותר, המסך מצוין, והשימוש בו מאוד נוח. העדשה הכפולה במצלמה שמרחיבה משמעותית את זווית הצילום היא יתרון גדול. לא פחות חשוב, ידידי אביעד ממש אוהב אותו, וטוען שהוא האנדרואיד המוצלח ביותר שהיה לו. שנינו ביחד, לא מבינים למה LG מתעקשים להמשיך ולייצר מכשירים עם חיי סוללה קצרים. מחיר רשמי: 2999.

אגב, גם הסמסונג, וגם ה-LG. נהנים מתכונת always on, שמאפשרת תצוגת מידע מינימלית גם בלי להדליק את המסך. חסכוני בסוללה ויעיל מאוד.


ה-HTC 10 הוא המצטרף הטרי. HTC יודעת לייצר טלפונים כמעט מצוינים, אבל משום מה לא כובשת את ליבם של ההמונים. למה? אין לי תשובה. הקשיים הכלכליים אליהם נקלעה, הובילו אותה לייצר את המכשיר הטוב ביותר שלה עד כה. הוא יפה ואלגנטי, בעל מפרט טכני חזק, וסורק טביעת האצבע שלו פועל בצורה חלקה ומהירה. כשאוחזים אותו הוא מרגיש כמו מוצר פרימיום אמיתי. המכשיר מגיע עם אחת המצלמות הטובות בהיסטוריה, וניכר ש-HTC עבדה קשה כדי לכפר על חולשת המצלמה שאפיינה את הסדרה. שני הרמקולים עושים עבודה מצוינת, רק חבל שהם לא חזיתיים כמו בדגמים הקודמים. המסך מעט קטן (5.2 אינצ'), ולוקה ברמת הבהירות, אבל מצטיין בצבעים חמים. מחיר רשמי: 3486 ש"ח.


Huawei P9 ממשיך את הקו של קודמו, ונותן תמורה נהדרת במחיר נמוך, רק 2599 ש"ח. הוא דקיק, מעוצב לעילא, ומצויד בממשק האנדרואיד המעודן והכיפי מכולם. חבל שאי אפשר להחמיא כך לרמקול הדלוח שלו. לעומת זאת, המסך בהיר מאוד ומתפקד היטב בשמש. ייתכן וחובבי הצבעים המדויקים יתאכזבו, אם כי כיוון מדויק של טמפרטורת הצבע משפר במעט את המצב. בנוגע למצלמה, היא טובה, לא יותר. שיתוף הפעולה עם לייקה, ענקית הצילום הגרמנית, בא לידי ביטוי בעיקר ביחסי הציבור, ופחות באיכות תמונות עצמן.

הדור האחרון של המכשירים מציב בפני התלבטות קשה. כולם טובים מאוד, וקשה לי להמליץ על אחד שעדיף באופן מובהק על פני האחרים. בנוסף, ישנם עוד מכשירים טובים שם בחוץ, שלא סקרתי כאן, כמו למשל הסוני Xperia X, וה-one plus 3. כמו כן, סמסונג משיקה בקרוב את ה-note 7. מכשיר שמסקרן אותי מאוד, ושייך לסידרה המועדפת עלי של הסמסונגים. מעניין יהיה להשוות אותו מול אלה.


בשורה התחתונה, אם אתם:

עם תקציב מוגבל, לכו על ה-Huawei P9. תמורה מצוינת לכסף.

עם חיבה לצילום ומוזיקה, לכו על ה-HTC 10.

עם ידיים מגושמות, לכו על ה-Moto X Force.

עם מטען בהישג יד, ומחפשים חבילה כוללת מעולה, לכו על ה-LG G5.

עם הרבה כסף, ולא מוכנים להתפשר על כלום, חוץ מצילום בחושך, לכו על ה-Samsung S7 Edge.


ולגבי האגודל הדואב? בסופו של דבר, בזכות כמה כדורים נוגדי דלקת, נשארתי עם אהבת האמת שלי. אין על זוגיות ארוכת טווח.