פרסי סייברמן לשנת 2015

פרס "הפשע ההמוני שעשה את פריצת השנה" הולך ל- Kodi

מעל עשר שנים אני מלווה מקרוב את עולם המדיה סנטר. הגיע הזמן להודות, אני גם מאוד פעיל בפורומים תחת שם בדוי. קצת פדיחה, אבל מה לעשות. כל מה שנקרא בעבר מדיה סנטר, HTPC, וכל התוכנות השונות שהיו שם קודם, נעלמו השנה סופית, ונשאר רק קודי. לא סתם נשאר, התפוצץ בענק. אפשר להתקין קודי על חלונות, לינוקס או אנדרויד. על מחשב יעודי או סתם סטיק שמתחבר ל-HDMI של הטלוויזה, ואפילו על הסלולרי. כבר לא צריך להסתבך עם הגדרות. החבילות של TheWiz ו-Vibe נותנות התקנה מלאה למי שלא רוצה להתחיל לקנפג, והקהילה הישראלית פעילה מתמיד בפיתוח הרחבות חדשות. בעבר התוכנות האלה היו רק מעטפת יפה ונגישה למדיה המאוכסנת על המחשב הביתי. היום, עיקר השימוש עבור רוב האנשים, הוא הזרמת סדרות, סרטים וערוצי טלוויזיה. חינם, ברור. תכל'ס אם אתם לא בעניין של ספורט ישראלי, וסדרות ילדים בעברית, שילוב של קודי ועידן פלוס, מספק את כל מה תרצו, ועוד הרבה. כמובן, בואו לא נשגה באשלייה שהזרמת תוכן כזה היא חוקית, אבל גם עוד לא ראיתי שוטר דופק בדלת של משתמש ב-Israelive.פרס "מפחד לדמיין חיים בלי" הולך לאיירובוט החדש

אני חושב שהתשוקה שלי למכשיר היא מעט סוטה. בכל פעם שאני מרוקן את תא הג'יפה הנשאבת, אני מתרגש מחדש. קודם אני נגעל מכמות הטינופת שהוא מצליח לאסוף מסביבת המגורים שלי, אבל שניה אחרי זה אני עובר למוד התפעלות, או אם לדייק, הערצה. הדגם החדש של האיירובוט, Roomba 980, חזק יותר, עולה על שטיחים כמו 4X4, וחכם יותר. הוא גם נשלט מרחוק, מה שאני לא מוצא כשימושי, כי תמיד עדיף לאסוף חפצים קטנים מהרצפה לפני ההפעלה. בשורה התחתונה, מכשיר נהדר. אם אתם כמוני, חיים לצד שני חתולים, וארבע נפשות עם שער ארוך, אין לכם ממש אופציה אחרת.

פרס "גורם לי להרגיש מקצוען הרבה מעבר ליכולות שלי" הולך ל- Garmin 920XT

מת עליו. ריצה בחוץ או בפנים, שחייה בים או ספירת בריכות, וכמובן אופניים. הוא מודד הכל כולל הכל. תוכניות ארוכות טווח, טריאתלון, סינכרון דרך WiFi או Bluetooth, התראות מהנייד, גרפים, מפות, ואת הכל מתפעלת סוללה שלא נגמרת. המסך שלו גדול ומאפשר להציג המון נתונים בו זמנית. הסיפוק שאני חווה מלנתח במספרים את הריצה המקרטעת שלי, שווה את כל המאמץ וההתנשפות.

בפרס "אני לא מאמין שהוצאתי על זה כסף" זוכה כל קטגוריית השעונים חכמים

הלחץ מהשעון של אפל גרם לכולם להיכנס לסחרור מטורף, והוליד כמה מוצרים מכוערים מאוד. אלה שניצחו את העיצוב נפלו עם חיי הסוללה, אלה עם סוללה סבירה, נופלים על שימושיות. השימושיים יותר, יקרים בטירוף, וחוזר חלילה. בשורה התחתונה, אין עדיין מוצר מנצח ברור בכל הגזרות. ההמלצה שלי, למי שממש מתעקש, היא לבדוק באתרים הסיניים. יש שם סמארטווצ'ים נחמדים ממש, בכמה עשרות דולרים בלבד. לא לדאוג, אתם תהנו מהם, אבל גם תנטשו אותם באותו פרק זמן קצר, כמו את השעונים היקרים יותר.


קרדיט: Pocketnow.com

תמונה מ-Pocketnow.com

ולסיום, פרס הפרסים, מהו סמארטפון השנה שלי?

זאת היתה שנה נהדרת לסמארטפונים. יצאו המון מכשירים ממש טובים. אני לא מצליח להחליט על מכשיר אחד, אז אבחר שניים. הסמארטפונים המוצלחים של השנה מבחינתי, הם Samsung Galaxy Note 5, ו- LG V10. שניהם סוסי חומרה עם מסך נפלא, מפרט מרשים, ומצלמה נהדרת. לכל אחד מהם יתרונות קטנים המבדלים אותו מהאחר. אצל הסמסונג, ניצול שטח המסך מוצלח יותר, הרמקול חזק משמעותית, פתיחת הנעילה עם חיישן טביעת האצבע מהירה יותר, והעט הנשלפת כדי לכתוב על המסך, פשוט מעולה. ב-LG יש מסך התרעות משני מעל המסך הראשי, פיצ'ר מאוד יעיל ובעל פוטנציאל. יש גם שתי עדשות קדמיות כדי לצלם סלפי רחב יותר, וכרטיס קול יחודי מאוד איכותי, שעובד רק באוזניות, ועם קבצי אודיו באיכות גבוהה.


רואים שמסך הסמסונג בהיר בהרבה, אבל ה-LG מציג גוונים יותר טבעיים

היו מועמדים נוספים כמו ה-Iphone 6s Plus שהוא מכשיר מושלם, אם אתם בעניין של אפל, הנקסוס 6P שהוא עוד מוצר ממש מוצלח של Huawei, וה- Sony Xperia Z5 Premium עם מסך 4K עמיד למים, שלא יצא לי לבדוק בעצמי, אבל מקבל ביקורות מצוינות.

אם כבר הזכרתי את Huawei, ה-Mate 7 היה אחד הטלפונים האהובים עלי השנה. ממשק אלגנטי, מסך ענק, וסוללה פשוט אינסופית. מבט אל העתיד קרוב מגלה את ה-Mate 8. מכשיר שאני מאוד מאוד מחכה לו. אם שידרגו את המצלמה, והשאירו את הסוללה כמו שהיא, סביר להניח שהוא יהיה המכשיר הבא שלי.#גאדגטים