איזה סמארטפון לקנות עכשיו?

ארבעה חודשים חלפו מאז הפוסט הקודם הזה, בו המלצתי לחכות, והנה כעת יש לנו תמונה מלאה של כל מכשירי הדגל של החברות.

אזכיר את השיטה. כשאנשים שואלים אותי מה לקנות, אני לא מפרט להם על מבחני AnTuTu, או מדקלם דפי ספציפיקציות אינסופיים. לא. אני מאמין שארבעה דברים בלבד חשובים היום לרוב המוחלט של המשתמשים: מסך, סוללה, רמקולים, ומצלמה.

אימג' מתחכם

השורה התחתונה, לצערי לא חד משמעית. אם אתם אנשי אייפון, ההמלצה שלי עדיין היא ללכת עם ה-iPhone 6 Plus. המסך נהדר, המצלמה מעולה, והסוללה סוחבת כל היום. מצד השני, המחיר - שחיטה, והמוגבלות המובנית של מערכת ios, די נמאסה. בטח למי שרוצה קצת יותר מהנייד שלו.

בגזרת האנדרואיד, התשובה כרגיל מסובכת.

ה-HTC M9 איכזב בגדול אחרי ה-M8 הנהדר משנה שעברה, ככה שמבחינתי הוא יצא מהמשוואה. הרמקולים האיכותיים שלו הם עדיין הטובים בשוק, אבל המצלמה מאכזבת, והמסך מרגיש לדעתי מיושן.

הסמסונג גלקסי S6 הוא הימור מוצלח למי שלא רוצה לקחת סיכונים. הוא טוב בהכל, אבל לא מעולה בכלום. באופן אישי, ואין לי הסבר רציונלי ממשי, ה-S6 הוא לא אופציה. גם הגימיק של ה-edge הבטיח הרבה, ולא קיים. אולי בדור הבא, בשנה הבאה, כבר ימצאו לו שימוש משמעותי. ה-Note 4 דווקא מכשיר ממש נהדר, אבל תוך חודש כבר מכריזים על ה-Note 5, אז סבלנות.

מימין לשמאל: המאכזב והלא מרגש

(תמונה מתוך gsmarena.com)


סבלנות גם עד ההכרזה של OnePlus two שתקרה היום. נראה מה תשלוף החברה הסינית שכבר שנה שניה ברציפות מאיימת לחסל את מכשירי הדגל של החברות הגדולות. חבל רק שבגלל שיטת המכירה הסלקטיבית שלהם, עד שנוכל לשים יד על מכשיר כזה, הוא כבר יפסיק להיות מעניין. בכל אופן, הסיפתח עם OnePlus One היה מצוין, וכל השמועות מדברות על משהו שבאמת שווה להמתין עבורו. נראה. לגבי מכשירים של סוני, הם כנראה טובים, אבל לא יצא לי להשתמש באף אחד מהם.

אני חייב לציין לשבח את הסמארטפונים של Huawei. הסתובבתי כמה חודשים עם ה-Mate 7 ונהניתי מכל דקה. המסך הענק טוב מאוד, הממשק העדין של וואווי הוא לדעתי המוצלח מבין כל האנדרואידים, ובלי להישמע מיני, יש לו סוללה שלא נגמרת. אלמלא המצלמה הרעה, במיוחד בוידאו, לא הייתי עוזב אותו. מילה טובה גם על הוואווי P8, המכשיר של גל גדות, כפי שמכנים אותו ילדי, ויסלח לי מוקי. ה-P8 טוב בהכל, וטוב גם במחיר. הוא נראה נהדר ומרגיש נהדר. זאת לא הבחירה של מי שמחפש מכשיר קצה, אבל הוא הזוכה אצלי בתואר ה-value for money.

ובסוף, כמה צפוי, ה-LG G4. כן, הממשק הכעור של LG לא מצליח לקלקל את הבחירה שלי בטלפון עם המצלמה הטובה בהיסטוריה. גם הסוללה הרעה, שנגמרת לי אחרי 7 שעות, ואני מתעב אותה, לא מקלקלת את החוויה.

חוויה של חצי יום


המסך זולל האנרגיה הוא מצוין, והרמקולים סבבה, אבל ה-G4 הוא all about המצלמה. כמעט אי אפשר לפשל איתה במצב האוטומטי, והשוס הגדול הוא המצב הידני, בו אפשר לכוון את החשיפה לאור, מהירות הצמצם, ועוד המון פרמטרים שצלמים רציניים אוהבים לשחק איתם. אני ממש לא מחזיק מעצמי צלם רציני, ויחסית בקלות הצלחתי לצלם תמונות מוצלחות אפילו מול שמש ישירה.

אני מאמין שהיבואן הבין די מהר את נקודת התורפה הזאת ושידרג את החבילה, לכן הוא מגיע עם סוללה להחלפה ומטען שולחני. לי יש את הגירסה עם גב העור החום. זה אמנם לא מוסרי, אבל מאוד יפה. בחודשיים שאני איתו העור השחיר מעט, ואני מניח שלא יעבור עוד המון זמן, ואחליף אותו בגב פלסטיק פשוט. קצת נלחצתי כשיצאתי לריצה עם ה-G4, וכשהוצאתי אותו מהנרתיק, העור כולו היה רטוב מהזיעה של הזרוע. אחרי שעתיים הוא התייבש, והכתמים נעלמו. כדי למנוע תקלות כדאי לרוץ איתו כשהמסך מופנה אל הגוף.

צולם עם LG G4

מדהים, לא? כאן יש מבחן מקיף למצלמה

בקיצור, ולסיכום. G4 זאת ההמלצה שלי לקיץ הקרוב. LG באמת הצליחו לקחת אותנו צעד אחד קדימה. בזכות המצלמה, ולמרות הסוללה.