נסיכת הנילוקס (או תירוץ להראות את עצמי גולש)

אנחנו חיים בעידן, בו אם לא תיעדת את זה, כנראה שזה לא קרה באמת. ארוחות, חגיגות יומולדת של הילדים, בוקר שמשי, בוקר גשום, הכל הפך להיות שווה שיתוף. כבר אין טעם לנהל את הדיון המתיש על מה זה אומר עלינו, על היכולת לחוות, ועל הצורך שלנו באישור הסביבה לקיומנו. בסדר, fine, ניצחתם, גם אני מפנק בסלפי פה ושם, ומשוכנע שהעולם כולו מודה לי על שהראיתי איך אני רץ, או איך אני מהורהר, או איך אני סתם לא מגולח.

אבל אם כבר, אז שיראה טוב. ממש טוב.

תו התקן של צילום הוידאו ה-cool, הוא מצלמות GoPro. הן כל כך חזקות בשוק, שאנשים טועים לחשוב שזהו השם של כל הקטגוריה. כלומר, שכל מצלמות האקסטרים נקראות GoPro. קצת בדומה לזה, שלא כל ג'יפ, הוא של חברת ג'יפ. להפך, יש חיים שלמים מעבר, וכמעט כל מותגי האלקטרוניקה הגדולים, הוציאו מצלמות אקסטרים בפורמט כזה או אחר. אפילו באתרים הסיניים השונים יש חיקויים לא רעים בכלל (כאן למשל). הסינים כמובן לא משתווים לאיכות הצילום המדהימה של המקור, אבל המחיר, עשירית.

לאחרונה קיבלתי מצלמה של חברת NILOX, מדגם Evo F-60. לא הכרתי את המותג, אבל בירור קצר העלה שמקורה באיטליה. בלי הרבה ציפיות, העמסתי אותה על מקל הסלפי, ויצאתי לגלישה. התוצאה הפתיעה אותי מאוד. הצילום ברזולוציה של Full HD, עם 60 פריימים בשניה, נראה לא פחות ממדהים. ייצוב התמונה, הזווית הרחבה של העדשה, וטיפול בניגודיות מול השמש, לגמרי מעמידה אותה, מבחינתי, בטופ של הטופ.

לא לשכוח לבחור בנגן את האיכות המקסימלית (האייקון של הגלגל שיניים), ועדיין הדחיסה של יוטיוב פוגעת באיכות, והורסת את הסאונד


מול ה-GoPro יש לה יתרונות וחסרונות. היא מגיעה הרבה יותר מאובזרת, כולל מסך מתפרק, מיקרופון חוטי, קייס אטום למים, המון מחברים שונים. הסוללה שלה טובה יותר, וגם זווית הצילום רחבה יותר. החסרון המשמעותי הוא שאין ל-Nilox יכולת לצלם מעל ל-Full HD, כמו הגופרו שיכולה להגיע גם ל-4K. לשתיהן יש אפליקציות שליטה נוחות מהסמארטפון.


IMG_20150421_183200.jpg

לקח לי רבע שעה להבין איך לפתוח את האריזה

מבחינת המחיר היא ממוקמת איפשהו בין ה-black ל-silver של גופרו. כמובן, שאם תוסיפו את האקססוריז שבאים מראש עם הנילוקס, הגופרו כבר יותר יקרה משמעותית. עדיין, הייתי מצפה ממתחרה אנונימית, שרוצה לכבוש שוק שיש בו דומיננטיות מוחלטת, שתהיה הרבה יותר תחרותית במחיר. מבחינת איכות אין ספק שהיא נותנת פייט טוב.