כך אני מחכים בשירותים


סייברמן - הבלוג של טל ברמן

הכל החל כאשר אחד מילדי ניגש אלי בהיסוס, ושאל אם נכון שנפוליאון דיבר עם קציניו צרפתית. לא הספקתי לענות, ומצידו האחר של הבית נשמע קולה הפסקני של ילדה אחרת. "כן!" היא צעקה.

בערב שמעתי דיון נוסף. התוכן, גאווה אבהית. כיצד יש לבטא את שמו של ההר הגבוה באפריקה? קילינמג'רו בשורוק או בחולם. עודי תוהה כיצד החליפה מורשת הרפובליקה הצרפתית את זו של דניאל מורשת, נכנסתי לשירותים, וגיליתי שם את הברקת המאה. נחשף סוד האינטלקט החדש בבית.

לפני כמה ימים, התגלגלה לשירותים חבילת קלפי משחק טריוויה, התנחלה על המשטח מול האסלה, ומשם אל מוחות בני הבית. כן, נמצא המקום האחד בו הפרעת הקשב והריכוז הקולקטיבית שלנו נכנעת. כבר כמה ימים אני מוצא את עצמי משנן עובדות חשובות, נזכר בדברים שפעם ידעתי, ומובך מדברים שאף פעם לא ידעתי.

IMG_20150315_114656.jpg

טריוויה בשירותים (נדחפו לתמונה: נורופן ופניסטיל)

אחר כך אני מדמיין את עצמי בג'פרדי, מול אלכס טרבק והאומה האמריקאית, עונה בנונשלנטיות על שאלת מיליון הדולר, ומפזר חיוכים מאושרים לכל עבר. כמובן אתנהג בקוליות מוחלטת, כי אני מורגל במעמדים דומים. בתחילת הניינטיז זכיתי בוידאו ובטלויזיה 21 אינצ', בגרסה הישראלית עם אלי ישראלי.

ובחזרה לשירותים. צריך רק להתגבר על המכשול של להשאיר את הנייד בחוץ, והופ, עולם חדש של ידע ישן, מצוי בהישג יד. בתקווה שהיד הזו גם נקייה. אצלי בבית, כך הבנתי, תנועת ההשכלה מתחילה בתנועת מעיים.#טיפים #הורים