אז איזה סמארטפון לקנות?

שנים של מעקב אובססיבי אחרי כל גאדג'ט חדש, ושאיבת ריגוש מקריאה של מפרטים טכניים, הביאו אותי למצב בו כמעט כל יום אני עוזר לאנשים לבחור את הסמארטפון הבא שלהם. לא משנה אם אלה מכרים קרובים או רחוקים, משפחה או חברים, הם שואלים שאלה פשוטה, ואני בתגובה מחזיר חפירה אינסופית של נתונים, שיקולים והמלצות. בדרך כלל בשלב של השורה התחתונה, השומע כבר מותש לגמרי. לכן, כאן, החלטתי לעשות את זה ממש פשוט.


סייברמן - הבלוג של טל ברמן

אני אציג את נקודת הפתיחה לפשוט הזה. בימינו, כל הטלפונים החדשים מצוידים במעבדים חזקים מספיק כדי לסחוב כמעט הכל, ככה שאני שם בצד את כל הנתונים הטכניים ליודעי ח"ן, ומתמקד במה שחשוב בעיני: המסך, המצלמה, הסוללה והרמקולים. זאת ההעדפה האישית שלי, וזאת תהיה נקודת המוצא של ההמלצות.


כרגע אני ממליץ לא לקנות, אלא לחכות. אנחנו בדיוק בזמן הזה של השנה, בו כמעט כל היצרניות החשובות מכריזות על סמארטפוני הדגל החדשים שלהם. רק לפני שבוע הוכרזו הגלקסי 6, וה-HTC M9. ממש בקרוב צפויים להגיע ה- LG G4, הסוני אקפיריה Z4, ה-xiaomi mi note pro, ועוד כל מיני. שווה להמתין כמה שבועות בסבלנות כדי לקבל תמונה שלמה יותר. אם כבר מפרקים כזאת חבילה, לא כדאי להתבאס בטווח קרוב מדי.


בכל זאת, למי שלחוץ לקנות עכשיו, מבין הקיימים בשוק, השורה התחתונה שלי היא שניים:


LG G3. נבחר ממש לא מזמן לסמארטפון השנה, יש לו מסך נהדר וגדול, וסוללה חזקה. איכות הרמקול לא מהמוצלחות, אבל הוא מפצה על כך בווליום גבוה, והמצלמה מצטיינת באור יום, פחות בתנאים חשוכים. בגלל שהיורש שלו מגיע בקרוב, אפשר למצוא אותו כבר מחיר של פחות מ-2000 שקל. אחלה value for money.


סייברמן - הבלוג של טל ברמן

iPhone 6 Plus. מומלץ מי שמחפש מכשיר מצוין, עם מערכת הפעלה שאמנם היא סגורה ומוגבלת, אבל תכל'ס עובדת נהדר, מאוד קלה לשימוש, ויותר ממספיקה עבור הרוב המוחלט של האנשים. המסך מרהיב, המצלמה נפלאה, והרמקול איכותי. בניגוד לאייפון 6 הרגיל, בגרסת הפלוס, הסוללה טובה משמעותית, ומצליחה לסחוב יום שלם. החסרונות הם חוסר הגמישות של מערכת ההפעלה, הגודל המעט מוגזם, וכמובן כ-4000 שקל פחות בארנק.


סייברמן - הבלוג של טל ברמן


כאמור, ההמלצה הראשונה היא להתאפק, אני מאמין שעוד חודש הפוסט הזה יתעדכן עם המלצות שונות לגמרי.
#גאדגטים