קלין יור פייס

אז החלפתם סיסמא בג'ימייל, וריעננתם את שאלות הזיהוי באייטיונז, אבל יש גזרה אחת מוזנחת, שכדאי לטפל בה מדי פעם.

בלי יותר מדי נאומים על חרדה מפגיעה בפרטיות, או מהפחדה על כמה חופשית הגישה אל הנתונים שלנו, עם יד על הלב, האם אתם יודעים לכמה אפליקציות יש גישה אל כל מה שקורה בפייסבוק שלכם? התשובה המיידית תהיה, רק לאפליקציה של הפייסבוק. אז ממש, אבל ממש, לא.

יש המון חברות שלוטשות עיניהן אל המידע הפרטי שלנו. רובן לא באמת רשעות, אבל כולן חטטניות. אין שום סיבה לנדב מידע, למי שלא בחרנו לעשות כן.

גשו בפייסבוק להגדרות (יותר נוח דרך המחשב), ואז די למטה, לחצו על apps. שם יתגלה לכם תל ארכיאולוגי של אפליקציות שהתקנתם ומכשירים שהיו ברשותכם. כל אחד השאיר מזכרת קטנה ופעילה.

הנה למשל מה שגיליתי אצלי הערב:

אפליקציות פייס.jpg

וזה עוד רק החצי התחתון של הרשימה

בקלות אפשר לראות שהיה לי סמסונג בעבר והוא השאיר מזכרת בפייסבוק שלי, וגם סוני אקספיריה, וגם HTC, וגם כל מיני משחקים שהילדים עשו להם לייק, כל מיני אפליקציות יומן שהתקנתי בטלפון, ואפליקציות סינכרון אנשי קשר. אפילו סיקרט, ואקס פקטור. כולם תובעים גישה, ושוכחים לוותר עליה כשמפסיקים להשתמש בהם.

ההסרה קלה, עומדים על האפליקציה שרוצים להסיר ובוחרים remove. הדבר הקשה הוא לזכור לעשות את זה. קצת כמו עם החשבונות של הסלולרי או הטלוויזיה. כמעט תמיד תגלה שהם מנסים לדפוק אותך. אבל תכל'ס, למי יש כח להתעסק בזה.

#טיפים